Uzależnienie od telefonu

Rozmowy mało związane z okularami, czyli luźne rozmowy byle z kulturą.
telme
Bywalec
Posty: 206

Uzależnienie od telefonu

Postautor: telme » 27 cze 2022, 06:38

Mam ogromny problem i juz nienwiem jak sobie z nim radzic, a konkretnie-telefon. Spie z nim w reku otwieram oczy musze cos kliknąć. Uzywam go non stop caly czas. Jak nie wiem gdzie jest to mnie trzesie. Mam syna 5 letniego i staram sie chociaz dla niego odkladac telefon albo prosze zeby gdzies go polozyl sam jak mamy sie bawic. Ale jak tylko wstaje po cos to juz nieswiadomie biore go i muszę przynajmniej go odblokowac machnac dwa razy palcem i zamknac. Na prawdę meczy mnie to juz okropnie. Usuwalam aplikacje zawieszlaalm konta rozne itd i i tak w nim cos ciekawego znalazlam zawsze... Nawet potrafilam robic nagle porządek z budzikami . Help, moj kark juz tego nie wytrzymuje!

Dista
Bywalec
Posty: 214

Re: Uzależnienie od telefonu

Postautor: Dista » 27 cze 2022, 07:02

Odłączaj internet, uruchamiaj wtedy, kiedy musisz coś sprawdzić. Możesz też zainstalować aplikację ograniczające dostęp. Ale może też okazać się konieczna terapia uzależnień, bo niestety to wciąga jak hazard albo zakupy. W sytuacji w której zaburza Twoje codzienne funkcjonowanie, rzeczywiście warto jest się nad taką terapią zastanowić:
https://wolmed.pl/leczymy/leczenie-uzaleznien/

Na stronie jest opisane jak taka terapia wygląda.
To forma uzależnienia behawioralnego- jakąś czynność daje kopa emocjonalnego i po pewnym czasie nie można bez tego funkcjonować.
Nie chcę stawiać diagnozy na odległość, ale powtarzające się kłótnie w związkach i zaniedbywanie obowiązków, które racjonalnie uznajemy za ważne i potrzebne naprawdę wymagają ewaluacji.


Wróć do „Wolne Polaków rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość