Szkła progresywne jak dobrze wybrać?

Jakie szkła do okularów korekcyjnych wybrać? Jak dobrać grubość szkieł do okularów korekcyjnych? Szkła progresywne, antyrefleks, cylindryczne jakiej firmy wybrać? Czytaj opinie o szkłach korekcyjnych.
janekW
Bywalec
Posty: 48

Szkła progresywne jak dobrze wybrać?

Postautor: janekW » 11 maja 2018, 13:59

Proszę o wskazówki jak wybrać szkła progresywne? Czy trzeba robić inne badania pod szkła progresywne?

blindgirl
Bywalec
Posty: 49

Re: Szkła progresywne jak dobrze wybrać?

Postautor: blindgirl » 14 maja 2018, 23:19

Co to są progresywne? :roll: Ja słyszałam tylko o takim rozróżnieniu, że jak ktoś ma astygmatyzm to trzeba mu nakładać różne szkła jakieś specjalistyczne i pod innym kątem, ale to chyba nie to samo.. jakichkolwiek szkieł byś nie musiał kupić, czy będą dobre będzie zależało od tego, kto Ci je dobierał ;) Lepiej w tej kwestii sprawdzają się optometryści i może nie ci z sieciówek optycznych w marketach, jak Twoje Soczewki czy Vision Express.. Nie wiem skąd jesteś, ale ja od lat chodzę do tego samego we Wrocławiu i jestem zadowolona - hurtownia szkieł na Rogowskiej :geek:

aida3
Posty: 5

Re: Szkła progresywne jak dobrze wybrać?

Postautor: aida3 » 01 wrz 2020, 00:18

potwierdzam, że najważniejsze jest dobre badanie. Najlepiej zrobić badania u okulisty który dysponuję maszynami do badania pod szkła progresywne.

telme
Bywalec
Posty: 206

Re: Szkła progresywne jak dobrze wybrać?

Postautor: telme » 04 lis 2020, 10:51

Nie wszystkie modele są takie same. Różnią się od siebie szerokościami pól widzenia oraz dynamiką przyrostu mocy. Dla użytkownika oznacza to, że okulary progresywne są dedykowane do pewnych czynności bardziej a do innych mniej.

Ze swojej strony jednak polecam nie dobierać tych okularów samodzielnie, bo często bardzo trudno jest trafić w odpowiedni model. Najlepiej jest wybrać się do dobrego salonu optycznego, w celu dobrania okularów. Wymagane będzie badanie wzroku wykonane przez optometrystę (czesto takie badanie wzroku jest wykonane o wiele dokladniej niż badanie wzroku wykonane przez okulistę).

Sama zamawialam w Aurum. https://aurum-optics.pl/okularyprogresywne Na stronie jest kontakt

Dista
Bywalec
Posty: 214

Re: Szkła progresywne jak dobrze wybrać?

Postautor: Dista » 29 sie 2023, 09:29

Sama noszę i jestem zadowolona. W sumie szybko się do nich przyzwyczaiłam. Wszystko w nich robię, czytam, pracuję przy komputerze, jeżdżę samochodem, no wiadomo - wszelkie czynności, a mam dwie wady, więc też pewnie ciężej się takie szkła dobiera.. Warto jest zdecydować się na salon, w którym jest mozliwość zbadania sobie wzroku przez oprometrystę.

Mogę dać namiar na salon w Dębicy, w którym mozna wykonać badanie wzroku do dobrania takich okularów: https://hasztagoptykwawrzon.pl/debica/ Zapiszcie się na wizytę.


Wróć do „Wszystko na temat szkieł korekcyjnych do okularów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość