Jakie soczewki dzień noc - opinie

Jak zmienić okulary korekcyjne na soczewki? Czy noszenie soczewek zamiast okularów jest bezpieczne? Jakiej firmy soczewki kontaktowe wybrać? Czy zacząć od noszenia soczewek jednodniowych? Soczewki progresywne lub kolorowe gdzie kupić?
alino22
Posty: 5

Jakie soczewki dzień noc - opinie

Postautor: alino22 » 28 wrz 2019, 21:45

Jakie są Wasze doświadczenia z soczewkami całodobowymi? Mąż gdzieś dostał ulotkę z takimi soczewkami i nosi się z zamiarem kupna, ale jak zaczęliśmy czytać to noszenie soczewek bez przerwy może powodować wysuszenie oka... Czy wystarczy kropienie oka kroplami?

pamelka22
Posty: 2

Re: Jakie soczewki dzień noc - opinie

Postautor: pamelka22 » 18 paź 2019, 18:40

Mam dobre zdanie o takich soczewkach. Trzeba tylko wiedzieć, że mimo tego iż można takie soczewki mieć również podczas snu, nie zaszkodzi czasem je na noc zdjąć - w ramach ''odpoczynku'' dla oczu. Dobrze jest 1 dzień w tygodniu ponosić okulary. Dodatkowo pomocne będą krople nawilżające np. https://optiland.pl/krople-nawilzajace-ReNu-Multiplus-Lubricating-Drops-8ml bardzo dobre szczególnie kiedy dużo pracuje się przed komputerem, zapobiegają nadmiernemu wysuszaniu oczu. Albo innego podobnego preparatu. To pomaga.

Dista
Bywalec
Posty: 214

Re: Jakie soczewki dzień noc - opinie

Postautor: Dista » 26 cze 2023, 09:56

Idź do okulisty. Dobranie soczewek to nie jest wybranie jedynie samych dioptrii. To jest sprawdzenie wielu, wielu innych kryteriów. A złym doborem soczewek możesz sobie bardziej zaszkodzić, niż pomóc.
Sama sobie wybrałam jednodniowe i się męczyłam z bólem głowy, bólem oczu, pogłębieniem wady, problemy z rogówką. A skutków ubocznych złego doboru soczewek jest znacznie więcej i niektóre są nieodwracalne i wymagają specjalistycznego leczenia.

Jeśli szukalibyście gabinetu w Tarnowie czy w Rzeszowie do doboru odpowiednich soczewek, polecam udać się tutaj:
https://hasztagoptykwawrzon.pl/


Wróć do „Okulary czy soczewki, czyli wszystko o soczewkach kontaktowych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość