Problem z okularami progresywnymi.

Okulary korekcyjne - rozmowy na temat kształtu, funkcji, trendów okularów korekcyjnych. Rozmawiaj na forum o wszystkim, co związane z okularami korekcyjnymi. Szukaj informacji o promocjach na okulary korekcyjne.
horteris
Posty: 1

Problem z okularami progresywnymi.

Postautor: horteris » 27 gru 2021, 18:27

Witam wszystkich serdecznie. Od niedawna używam okularów, dotychczas były to okulary tylko do czytania. Potem postanowiłem spróbować soczewek kontaktowych, było OK, tylko przy mojej wadzie zdejmowanie nie jest łatwe, przynajmniej dla mnie. Nadszedł czas na okulary progresywne i nastała tragedia. Moja wada to +1,25 i 0 do dali, optyk sprawdził, pomierzył i ... dzisiaj przeżyłem szok. Nie wiem co jest, ale bliż praktycznie nie istnieje, widzę gorzej niż bez okularów, to samo ze średnimi odległościami, jedynie dal jest OK, ale to mam i bez okularów. Jest moment kiedy widzenie bliży jest dobre, ale muszę siedzieć z uniesioną głową jakby mi ktoś kij do rzyci zadał, patrząc samymi gałkami ocznymi maksymalnie w dół, istne Guantanamo! Bo kilku sekundach mam wrażenie, ze odpadnie mi głowa. Teraz pytanie, co popsuli? Na chłopski rozum coś jest nie tak z kątami góra-dół. Niby zmierzyli jeszcze raz i twierdzili, że OK, ale miny mieli dziwne. Oczywiście okularów nie odebrałem, umówiłem się na środę. Pomóżcie, co może być nie tak i czy w ogóle zawracać sobie głowę tym optykiem. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

adamgorka
Posty: 4

Re: Problem z okularami progresywnymi.

Postautor: adamgorka » 16 sty 2023, 10:30

Nie trzeba od razu zmieniać okularów na nowe jak coś się dzieje, w salonie https://www.oko-design.com na Krowoderskiej wykonują także naprawy więc z tego także warto będzie skorzystać.

Janeo
Posty: 1

Re: Problem z okularami progresywnymi.

Postautor: Janeo » 06 lut 2023, 12:10

Autor już pewnie sprawę wyjaśnił ale z tego co pisze wnioskuję kupił najtańsze progresy z polem widzenia do czytania obsuniętym maksymalnie w dół, załóżę się że również wąskim jak dziubek od lejka.

Szkoda że to forum umiera, a temat przecież ciągle gorący w szczególności jeśli chodzi o soczewki progresywne. Dla potomnych co jak ja dziś wpadłem na ten temat szukając opinii i agresywnej i jak sie okazuje b.kiepskief firmy Brillen.pl (i ich równie kiepskich soczewek robionych przez Steiner - zrobię wpis jakie mnie doświadczenie spotkało) to każdy musi wiedzieć, że:

1. Po zrobieniu progresów jest okres adaptacji (zapytać optyka jak długi, normalnie 30 dni) kiedy można je zwrócić i mieć pieniądze z powrotem.
2. Można porównać swój kształt kanału widzenia z typowymi kanałami innych soczewek, najszęściej w internecie jest grafika, kształty się różnią - polepszają - w miarę rsnącej jakości soczewek progresywnych. W dobrych firmach jak Hoya, Exillor to 4 modele. Polecam też Szajnę choć jest z tych tańszych. Ale nie Steiner bo mimo niemieckiego brzmienia to jakś chońska robota.
3. Jeśli kupiłeś dobry (3.4-ty) model, to ostrość góry winna być bardzo szeroka, pośrednia / środek węższy ale też spory , a dół pola ostrości znów rozszerzający się. W topowym modelu znacząco rozszerzający się, choć nie tak szerokim jak góra.

I teraz dochodzimy do najważniejszego, należy dołem (czytanie) sprawdzić najpierw oboma oczami ostrość na 1 literze a następnie sprawdzić, czy taka sama ostrość jest odzielnie na lewym i prawym. Jeśli tak, to soczewka dobrze zrobiona.
Następnie czytając wąski tekst na komórce (np. 7cm) ustaw ostrość np. lewym okiem na skrajnie lewej literze wiersza, a następnie nie ruszając głową tym samym okiem na skrajnie prawą. Jeśli traci ostrość, to kupiłeś najtańszą standardową wersję progresów nie nadających się do czytania, bo kanał widzenia nie może być w postaci lejka, dolne pole widzenia musi się rozszerzać przynajmniej do szerokości umożliwiającej czytanie kartki książki ok. 14-15 cm.

JoannaT9
Posty: 1

Re: Problem z okularami progresywnymi.

Postautor: JoannaT9 » 15 maja 2023, 10:30

Jeśli masz problemy z dostosowaniem się do okularów progresywnych, warto skonsultować się z optykiem lub specjalistą ds. wzroku. Możliwe rozwiązania to dostosowanie kąta nachylenia okularów, wyregulowanie optyki lub rozważenie alternatywnych opcji, takich jak soczewki kontaktowe czy okulary do bliży. Profesjonalna opinia pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb i zapewnić komfortowe korzystanie z okularów progresywnych.


Wróć do „Okulary korekcyjne - opinie i porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość