Badanie wzroku pod szkła progresywne

Sprawdź, gdzie w Twojej okolicy szukać optometrysty lub okulisty. Jak wybrać dobrego i taniego optometrystę? Ile kosztuje badanie wzroku przez optometrystę?
janekW
Bywalec
Posty: 48

Badanie wzroku pod szkła progresywne

Postautor: janekW » 18 maja 2018, 18:19

Czy badanie wzroku pod szkła progresywne wymaga dodatkowych/innych badań wzroku? Jestem umówiony z optykiem, ale nic nie mówił, że nie robi takich badań. Jakie są różnice w badaniu dla progresywnych?

blindgirl
Bywalec
Posty: 49

Re: Badanie wzroku pod szkła progresywne

Postautor: blindgirl » 03 cze 2018, 00:14

Tak, masz rację, jeżeli chcesz kupić okulary progresywne, to musisz wykonać rozszerzone badanie o dodatkowe pomiary układu wzrokowego i nie są one wykonywane normalnie w ramach zwykłego badania, trzeba to optykowi/okuliście zaznaczyć, jeśli sam tego nie stwierdzi.. Potem, jeżeli nie zrobisz tego dodatkowego badania, to dostaniesz nowe szkła i będziesz miał duże problemy z przyzwyczajeniem się, bo tak właśnie mają ludzie, którym nie zbadano stanu widzenia obuocznego.. tego problemu nie będzie, jeśli wykonasz pełną diagnostykę skierowaną na soczewki progresywne ;) Powodzenia!

Dista
Bywalec
Posty: 227

Re: Badanie wzroku pod szkła progresywne

Postautor: Dista » 15 maja 2024, 13:22

Nie jestem fachowcem jeśli chodzi o badania optometryczne bo na forum zaglądam jako osoba prywatna. Ale z tego co wiem to badanie wzroku pod kątem okularów progresywnych jest zupełnie inne. I polecam wybrać sie nie do okulisty (okuliści są od chorób oczu), ale do salonu optycznego. Gdzie badanie będzie wykonane dokładniej:
https://hasztagoptykwawrzon.pl/badanie-wzroku/

Od siebie daję namiar na sieć salonów, gdzie możesz wybrać sie na takie badanie. Maja swój salon między innymi w Rzeszowie.


Wróć do „Gdzie warto wykonać badanie wzroku?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość